Єдина Країна! Единая Страна!
Наш опрос
Что останавливает Вас сделать у нас покупку?

Операції з нерухомістю, скільки оцінок необхідно?

Опубликовано 27.11.2014 | 

При здійсненні угоди з нерухомістю (укладення договору купівлі-продажу, дарування, спадщини, міни, інше) оцінка нерухомого майна є обов'язковою. Розглянемо кілька варіантів:


  •          коли оцінка для дому та землі потрібна одна на два об'єкта;
  •          коли для дому та землі потрібно дві різні оцінки (одна оцінка для дому, інша - для землі);
  •          коли для дому та землі потрібно три різні оцінки (одна для дому, інша - для землі під. будинком (цільове призначення земельної ділянки - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських споруд та будівель), третя - для землі під городництво або садівництво (цільове призначення земельної ділянки - для ведення садівництва, для особистого сільського господарства, для городництва, інше)


     1) Оцінка для дому та землі потрібна одна на два об'єкти.

У випадку, коли житловий будинок (або домоволодіння) є приватизованим, тобто особистою власністю власника, а земельна ділянка, на якій знаходиться житловий будинок (або домоволодіння) не приватизованим, і на нього не видано Державний акт про право власності на земельну ділянку (до 2013 р.) або він не зареєстрований в Державному реєстрі речових прав (з 2013 р.) тоді на такі, і лише такі будинок і землю видається одна оцінка. У такій оцінці оцінюється вартість будинку, а також вказується і враховується площа земельної ділянки, на якій знаходиться житловий будинок (або домоволодіння), обов'язково вказується кадастровий номер земельної ділянки та цільове призначення.

    2) Для дому та землі потрібно дві різні оцінки (одна оцінка для дому, інша - для землі).
   
У випадку, коли приватизований і житловий будинок (або домоволодіння) та земельну ділянку, операції з  цими об'єктами нерухомості у нотаріуса будуть проводитися окремо, отже для кожного виду майна необхідна і окрема оцінка. Для дому - окремо складена суб'єктом оціночної діяльності оцінка житлового будинку (або домоволодіння). Для приватизованої земельної ділянки - окремо складена суб'єктом оціночної діяльності оцінка землі.

    3) Для дому та землі потрібно три різні оцінки

Одна для дому, інша - для землі під будинком (цільове призначення земельної ділянки - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських споруд та будівель), третя - для землі під городництво або садівництво (цільове призначення земельної ділянки - для ведення садівництва, для особистого сільського господарства, для городництва, інше).
    
У випадку, коли приватизований житловий будинок (або домоволодіння), а земельну ділянку ділянка приватизована таким чином, коли виділені ділянки для обслуговування будинку, частіше площа 0,25 га, цільове призначення якої - - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських споруд та будівель , а інша ділянка приватизована з цільовим призначенням для ведення садівництва, для особистого сільського господарства, для городництва і т.д., операції з цими об'єктами нерухомості у нотаріуса будуть проводитися окремо по трьох об'єктах, і, отже, для кожного виду майна необхідна і окрема оцінка. Для дому - окремо складена суб'єктом оціночної діяльності оцінка житлового будинку (або домоволодіння). Для приватизованих двох земельних ділянок - окремо складені суб'єктом оціночної діяльності оцінки землі.

Складаючи оцінку земельної ділянки суб'єкт оціночної діяльності мінімум повинен знати основи земельного законодавства, орієнтуватися у видах цільових призначень земельних ділянок, видах грунтів землі, інше, щоб більш ефективно і якісно надати звіт для укладення нотаріальних та інших операцій з нерухомістю. Фахівці нашої компанії мають право здійснювати оцінку землі, мають значний досвід роботи в цій сфері і, при необхідності, нададуть вичерпну консультацію, прорахують вартість оцінки землі, вкажуть найбільш лояльну і вигідну ціну Вашої земельної ділянки. Замовити оцінку об'єкта нерухомості ви можете на сайті http://privacylawyer.kiev.ua/ або ж за телефонами, вказаними на сайті. Також Ви можете звернутися за попереднім записом в офіс компанії за адресою: м.Київ, Харківське шосе, буд. 56.


Комментарий(ев)


Оставить комментарий

Ваше имя


Ваш e-mail


Ваш комментарий Внимание: HTML отключен!

Пожалуйста, введите код на изображении: